Начевски и Николов ќе судат и на Мундијалот во Египет

Начевски и Николов ќе судат и на Мундијалот во Египет

пред 6 месеци

Ракометните судии од Македонија, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, се делегирани од страна ИХФ, за Светското првенство во Египет.

Начевски и Николов се една од најдобрите судииски двојки, тие го судеа финалниот натпревар на последното Европско првенство.

Македонските судии шест пат по ред ќе ја делат правдата на ракометните Мундијали.

Share

GoGoAnime gogoanime haikyuu: Bleach (Dub) (https://gogoanime.be/m/oYVE) Episode 366

AnimeTV best anime tv shows: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24

Scroll to Top