Најдобриот удар во историјата на голфот

Најдобриот удар во историјата на голфот

пред 4 месеци

Шпанскиот голфер Јон Рахм, на Мастерсот во Аугуста, изведе еден од најдобрите удари во историјата на овој спорт.

Иако пред него имаше водена површина, тој успеа да ја го испрати топчето во дупката. Топчето неколку пати отскокна по водата, потоа излезе на тревата и на изненадување на сите ја пронајде целта.

 

Share

Watch The King's Avatar 2 Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/1M4b/ep-4) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven boruto

Pokemon Journeys: The Series (https://animeplanet.cc/m/vxZE) Episode 51 at website https://animeplanet.cc. See more reincarnation manga anime planet

Scroll to Top