Не издржа бункерот на Барнли, прва победа на Челси со Тухел на кормилото

Не издржа бункерот на Барнли, прва победа на Челси со Тухел на кормилото

пред 4 месеци

Иако беа предоминанти, и на противникот не му дозволија да го види голот на Менди, фудбалерите на Челси само со 2-0 славеа против Барнли во рамките на 21. коло од Премиерлигата.

Така „сините“ му го донесоа на менаџерот Томас Тухел првиот триумф откако го презема кормилото на лондонскиот клуб.
Резултатот беше отворен во 40 минута Цезар Азпиликуета погоди под пречката за 1-0.

Иако имаа неколку шанси уште поразо да го решат прашањето на победникот, пулените на Тухел преку Маркос Алонсо во 84 минута погодија за конечни 2-0.

Во 21 меч Челси собра 33 бода, а Барнли е при дното, со само 22.

Share

GoGoAnime gogoanime weathering with you: Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! (https://gogoanime.be/m/p0D2) Episode 3

AnimeTV watch anime: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://animetv.cc/m/E4jw) Episode 105

Scroll to Top