„Не сум расист. Негру на романски значи црно“

пред 5 месеци

Четвртиот судија на натпреварот помеѓу ПСЖ и Башакшехир, Себастијан Колтеску, се обидел да се оправда за скандалот што го предизвика. Котлеску е виновникот што синоќа играчите на Башкшехир го напуштија теренот во Париз. Пред камерите на француската телевизија, Котлеску рекол дека не е расист. Тој обраќајки се кон помошникот тренер во стручниот штаб на Башакшехир, Пјер Вебо, зборот „црно“, го употребил на романски. „Негру на романски значи црно. Јас не сум расист“, рекол романскиот судија. Откако тој го кажал тоа што го кажал, Демба Ба, застана во одбрана на својот тренер, поради што натпреварот беше прекинат. УЕФА објави дека натпреварот ќе се одигра вечерва од 18.55 част. Натпреварот беше прекинат во 13 минута при резултат 0:0. Huge Respect to Demba Ba 👏🏻 #PSG #Besiktas #UCL pic.twitter.com/uD3bN71nUp — VON (@MEDIOVON) December 8, 2020

Share

AnimeDao haikyuu season 2 animedao: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 10 (https://animedao.nl/m/452/ep-10)

AnimeFreak boku no hero academia animefreak: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 4 (https://animefreak.ws/m/vvjL/ep-4)

Scroll to Top