Ни на Мурињо не му се веруваше каков гол даде Сон!

Ни на Мурињо не му се веруваше каков гол даде Сон!

пред 6 месеци

Големото дерби на северен Лондон имаше огнен старт, откако Хеунг-Мин Сон постигна апсолутно прекрасен гол уште во 15-тата минута за Тотенхем да стигне до 1:0 водство над Арсенал, гол за кој можеби најдобра реакција имаше Жозе Мурињо!

Евентуалната победа би ги вратила Тотенхем, кои првпат играат пред публика по повеќе од осум месеци, на првото место во Премиер лигата, така што славјето не чуди!

Share

AnimeDao animedao weathering with you: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 147 (https://animedao.nl/m/6YmR/ep-147)

KissAnime tokyo ghoul kissanime: Watch Attack on Titan Episode 3 (https://kissanimeonline.com/m/GM/ep-3)

Scroll to Top