Ни Прандели не помогна – Фиорентина загуби дома од Беневенто

Ни Прандели не помогна – Фиорентина загуби дома од Беневенто

пред 2 години

Враќањето на славниот Чезаре Прандели на клупата на Фиорентина не помогна да се подобри лошата форма на клубот од Фиренца, откако дома на „Артемио Франки“ загубија со 0:1 од новиот прволигаш Беневенто.

Човек на одлука беше Рикардо Импрота, кој во 52. минута ја искористи лошата проценка на голманот Драговски и на одбраната на Виола, и постигна убав гол по асистенција на Роберто Инсиње.

Со трите поени, тимот на Пипо Инзаги ја помина Фиорентина на 13. место на табелата со 9 поени прва победа по четири порази, додека Виола е на 14. место со 8 поени. Фиорентина над 300 минути нема постигнато гол во Серија А.

Share

game sunwin

sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk game bài sunwin

tải sunwin

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu sunwin apk

sunwin

Scroll to Top