Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

пред 7 дена

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е прв фаворит за освојување на првиот годинешен грен слем тениски турнир – Австралија опен во Мелбурн, тврдат обложувалниците.

Квотата дека Ѓоковиќ ќе го подигне победничкиот пехар е 2.20.

Следен кој има најмал коефициент е Русинот Данил Медведев, 6.00.

Трет фаворит за титулата е Австриецот Доминик Тим со коефициент 6.10, додека четврти е Шпанецот Рафел Надал со квота 6.25. Федерер нема да настапи на турнирот.

Останува да се види како новите ковид-правила и карантинот пред почетокот на турнирот ќе влијаат на тенисерите.

Токму Ѓоковиќ ја брани титулата лани освоена во Мелбурн.

Share

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 131 at GoGoAnime gogoanime haikyuu to the top

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free trial code

Scroll to Top