Објаване токсиколошкиот наод – Во крвта на Марадона немало траги на дрога и алкохол

Објаване токсиколошкиот наод – Во крвта на Марадона немало траги на дрога и алкохол

пред 7 месеци

Во крвта на Диего Марадона не биле пронајдени траги на дрога и алкохол. Легендарниот фудбалер, почина на 25.ноември.

Според токсиколошкиот наод, пред смртта, тој не користел дроги и алкохол. Во неговата куќа биле пронајдени неколку антидепресиви.

Сега ќе се проверува дали тие антидепресиви имале влијание врз неговата хронична срцева болест.

Анализите на крвта и урината, покажале дека тој користел лекови против анксиозност, пиел таблети за спиење.

Форензичарите забележале дека дека тежината на неговото срце изнесувала 503 грама, што е речиси двојно повеќе него кај некои други лица.

Аргентинското обвинителство истражува дали смртта на Марадона можел да биде избегната, односно дали тој починал од лекарска негрижа.

Share

4Anime 4anime hunter hunter: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 23 (https://4anime.biz/m/m1Dp/ep-23)

GoGoAnime sites like gogoanime: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) (https://gogoanime.be/m/kpyJ) Episode 19

Scroll to Top