Овие играчи ќе бидат слободни наредното лето

Овие играчи ќе бидат слободни наредното лето

пред 5 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси ја предводи Топ 10 листата на играчи кои наредното лето ќе можат своите клубови да ги напуштат без обесштетување.

Секако можно е во меѓувреме тие да ги продолжат договорите или во јануари да се договорат со некоја друга екипа.

Топ 10 слободни агенти во 2021 година:

1. Лионел Меси (Барселона, 33 години)
2. Серхио Агуеро (Манчестер сити, 32)
3. Серхио Рамос (Реал, 34)
4. Џорџино Вајналдум (Ливепрул, 29)
5. Пол Погба (Манчестер Јунајтед, 27)
6. Мемфис Депај (Лион, 27)
7. Давид Алаба (Баерн, 28)
8. Анхел Ди Марија (ПСЖ, 32)
9. Лука Модириќ (Реал, 35)
10 Месут Езил (Арсенал, 31)

Share

Akudama Drive (Dub) Episode 4 at website https://crunchyrollfree.com free take your marks crunchyroll

Watch Hiyokoi Episode Full at website https://animefreak.ws anime freak site

Scroll to Top