Огномет за повреденото момче го прекина мечот Стокпорт-Вест хем

Огномет за повреденото момче го прекина мечот Стокпорт-Вест хем

пред 6 месеци

Мечот од ФА купот меѓу Стокпорт каунти и Вест хем беше привремено прекинат поради фантастичен огномет кој го приреди еден навивач на Стокпорт, иако не се работи за желба за попречување на фудбалот, туку за порака за оздравување на едно 15-годишно момче кое било удрено од автомобил во текот на празниците.

Во 15. минута, откако почна гласниот огномет пред стадионот, судијата Мајк Дин го прекина мечот, и уживаше во глетката со капитенот Марк Нобл, разменувајќи неколку зборови.

Share

AnimeDao animedao my hero academia: Your Lie in April (https://animedao.nl/m/BKP) Episode 22

AnimeTV animetvs: Tokyo Ghoul (https://animetv.cc/m/Eyl) Episode 12

Scroll to Top