Одбраната на Јунајтед пак потфрли – два гола во Истанбул за 45 минути

Одбраната на Јунајтед пак потфрли – два гола во Истанбул за 45 минути

пред 12 месеци

Турскиот шампион Башакшехир е подготвен да ја зголеми мизеријата на Манчестер јунајтед и Оле Гунар Солскјер, откако имаат 2:1 предност по 45 минути во третото коло од Лигата на шампионите.

По домашниот 0:1 пораз од Арсенал, Јунајтед беа под притисок да се вратат во форма, но по првото полувреме на „Фатих Терим“ во Истанбул нема да биде подобро.

Демба Ба во 13. минута успеа да ја наттрча одбраната на Јунајтед за да го совлада Дин Хендерсон, а во 40. минута, во речиси ист случај, Един Вишќа доне се 2:0 водство. Антони Марсијал во 43. минута го остави натпреварот неизвесен пред второто полувреме.

И Лацио има негатива по 45 минути, откако во Санкт Петерсбург губи од Зенит со 1:0 со голот на Александер Ерохин.

Share

Next War Chronicle Ehrgeiz (Dub) Episode 2

Website https://wcostream.cc: Watch Night Is Short, Walk on Girl wcostream Episode Full dubbed anime

4Anime: Piyoko ni Omakase pyo! anime episode 8 online free at https://4anime.biz 4anime anime

KissAnime: Zekkyou Gakkyuu: Tensei anime episode 2 online free at https://kissanime.mx kissanime fairy tail

Myspace: https://myspace.com/animefreakws

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Scroll to Top