Од Меси по гајба пиво за Диего Алвес, Касиљас, Ирасис

Од Меси по гајба пиво за Диего Алвес, Касиљас, Ирасис

пред 7 месеци

Лионел Меси и неговите 644 гола во дресот на Барселона ги инспирирал маркетинг менаџерите на еден познат производител на пиво, да покренат една интересна кампања. Тие на сите голмани, на кои Меси им постигнал гол, им испратиле онолку пива колку што што биле совладана и на официјални натпревари од славниот Аргентинец. На листата има вкупно 160 голмани.

Најмногу голови Меси му дал на Диего Алвес голманот на Фламенго. Долгогодишниот член на Валенсија, во дуелите со Меси и Барселона примил 21 гол. На второто место е Горка Ирсаис (18), а гол помалку од Меси примиле Андрес Фернандес и Икер Касиљас.

Share

WCOStream black clover wcostream: Watch Fairy Tail Episode 91

4Anime god of highschool 4anime: Dr. Stone (Dub) Episode 24

Scroll to Top