Осимен се „журкал“ во Нигерија, се вратил во Неапол со позитивен тест

Осимен се „журкал“ во Нигерија, се вратил во Неапол со позитивен тест

пред 5 месеци

Во Наполи се бесни откако нивниот нигериски напаѓач Виктор Осимен се вратил позитивен на КОВИД-19 од новогодишната пауза, откако се појавија снимки на неговата роденденска забава во татковината.

Во видеото објавено од диџејот Мајкл Голден, 22-годишниот Осимен е во друштво со повеќе пријатели (без заштитни маски) на 29 декември, а во исто време фудбалерот е забележан како танцува и го држи повреденото рамо.

Според италијанските извори, тренерот Џенаро Гатузо бил бесен на ваквото однесување и сигурно ќе го казни парично напаѓачот, кој е најскапото засилување во историјата на клубот.

Share

WCOStream wcostream attack on titan: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 23

ANIMEFLIX animeflix a silent voice: Watch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11

Scroll to Top