Пандев: Македонија вечна!

Пандев: Македонија вечна!

пред 5 месеци

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев утрово се огласи на социјалните мрежи по победата над Косово (2:1), со која националниот тим дојде на чекор до пласман на Европското првенство.

Пандев на „Инстаграм“ сподели фотографии од синоќешниот натпревар со Косово и напиша: „Уште еден чекор до остварување на нашите соништа. Македонија вечна“.

Македонија на 12 ноември во Тбилиси против Грузија ќе го игра решавачкиот натпревар за пласман на Европското првенство.

 

Share

Hiyokoi (https://animeflix.nl/m/DwmD) Episode Full at website https://animeflix.nl animeflix god of highschool

Watch Bleach (Dub) Episode 191 (https://kissanimeonline.com/m/vZaq/ep-191) at KissAnime kissanime2

Scroll to Top