Парма го отпушти тренерот Ливерани

Парма го отпушти тренерот Ливерани

пред 1 година

Челниците на Парма му врачија отказ на тренерот Фабио Ливерани. Парма, во средата, доживеа пораз од Аталанта 3:0 и падна на 18 позиција на табелата. Поразот во Бергамо беше четврти во низа за Парма.

„Жал ми е што морам да заминам, ја знам својата улога и со спокој ја прифаќам одлуката“, рекол Ливерани.

Италијанските медиуми шпекулират дека нов тренер на Парма ќе биде Португалецот Паоло Соуза.

Share

sites to watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak tv The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeFreak Attack on Titan Season 2

english anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

My Hero Academia Season 2 (Dub)

AnimeFreak Pokémon Journeys: The Series

tải go88
Scroll to Top