Пике: Судиите од Мадрид се навивачи на Реал

Пике: Судиите од Мадрид се навивачи на Реал

пред 2 години

Најискусниот играч на барселона, Џерард Пике, ги обвинил дека судиите во Шпанија се наклонети кон Реал Мадрид.

„Пред неколку дена еден поранешен судија ми кажа дека 85 отсто од судиите кои доаѓаат од Мадрди се навивачи на Реал. Па, како тогаш да не судат за нив? Ја почитувам професионалноста на судиите. Знам дека се трудат професионално да си ја завршат работата. Но, понекогаш на натпреварите кои ги игра Реал постојат моменти кои предизвикуваат сомнеж“, рекол Пике за „Марка“.

Барселона и Реал, по 21.рунда во Ла Лига, со натпревар повеќе, имаат десет поени помалку од лидерот Атлетико.

Share

tải sunwin

sunwin web game bài sunwin sunwin

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin

sunwin tài xỉu sunwin web sunwin

sunwin tài xỉu sunwin club sunwin apk

Scroll to Top