„Полу-ножичките“ на Јевтовиќ – гол за 2020. година во Турција

„Полу-ножичките“ на Јевтовиќ – гол за 2020. година во Турција

пред 7 месеци

Според официјалниот избор кој го спроведе медиумската куќа „Bein Sports”, спонзор на турската фудбалска Суперлига, погодокот на играчот на Коњаспор, Марко Јевтовиќ е прогласен за најубав гол во 2020 година.

По една наизглед безопасна ситуација, на една вратена топка, Јевтовиќ на 7 ноември минатата година на мечот меѓу Коња против фаворитот Фенербахче, ја затресе противничката мрежа со „полу-ножички“.

Јевтовиќ во 2018 година дојде во Коњаспор од редовите на белградски Партизан.

Share

AnimeHeaven animeheaven dragon ball: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/xpEv/ep-4)

4Anime 4anime app: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://4anime.biz/m/v1LR) Episode 12

Scroll to Top