Полјаците ќе се натпреваруваат во Оберстдорф

Полјаците ќе се натпреваруваат во Оберстдорф

пред 1 година

Полските ски-скокачи ќе се натпреваруваат во Оберстдорф, на главниот натпревар, прв на традиционалната Новогодишна турнеја.

Сите од полскиот тим, утрово, добиле негативни тестови. Полјаците не се натпреваруваа во вчерашните квалификации, бидејќи Клеменс Муранка доби позитивен тест на Ковид-19.

Оваа одлука најмногу ќе го израдува актуелниот шампион Давид Кубацки и двократниот победник Камил Стох кои се меѓу главните фаворити за вкупна победа.

Бидејќи Полјаците не учествуваа во квалификациите, челниците на Новогодишната турнеја, решија во првата серија да се натпреваруваат 62 скокачи, а потоа во втората рунда ќе одат 30 најдобри.

Натпреварот во Оберстдорф започнува во 16.30 часот.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

animeheaven app Dragon Ball (Dub)

AnimeHeaven To Your Eternity Episode 20

watch animes My Hero Academia

Scroll to Top