Помошникот му го „искрши“ Бугатито на Роналдо!

Помошникот му го „искрши“ Бугатито на Роналдо!

пред 2 месеци

Еден од двата луксузни автомобили кои Кристијано Роналдо ги донесе на Мајорка за семејниот летен одмор бил вклучен во сообраќајна несреќа на шпанскиот остров, откако неговоот „Бугати вејрон“, возено од негов вработен се судрил во градчето Са Кома.

Инцидентот се случил во 11 часот наутро, и иако локалната полиција го испитува случајот, засега нема официјален коментар. Возачот не бил повреден, но предниот дел на автомобилот вреден 2 милиони евра е оштетен.

Кристијано со неговата партнерка Георгина Родригез и неговите пет деца отпатуваа на одмор на островот на 14 јуни и таму се сместени во подножјето на планината Трамунтана, а португалската ѕвезда на Манчестер јунајтед со себе понесе два скапи автомобили (Бугати вејрон и Мерцедес Г-класа) од богатата колекција, како и неговата супер-јахта.

Share

game sunwin sunwin web sunwin.apk mới nhất

sun win

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin web

sunwin apk sunwin apk sunwin web

sun win

Scroll to Top