Поранешен судија тврди: Голот на Леао не е регуларен

Поранешен судија тврди: Голот на Леао не е регуларен

пред 6 месеци

Милан вчера го победија Сасуоло со 2:1, а Рафаел Леао велезе во историјата на италијанскиот фудбал.

Леао, водечкиот гол за Милан, го постигна по само 6,76 секунди.

Поранешниот судија Лука Марели тврди дека голот на Леао требало да биде поништен.

„Стапалот на Леао беше на противничката половина. Голот требаше да биде поништен, на ВАР-асистентот не се користи при изведувањето на почетниот удар“, рекол Марели.

Инаку, покрај тоа што ова е најбрзиот гол во Серија А, тој исто така е најбрзо постигнатиот гол во водечките европски национални првенства.Share

GoGoAnime ahiru no sora gogoanime: Watch Naruto Episode 141 (https://gogoanime.be/m/kdrz/ep-141)

AniWatch dubbed anime: Watch Bleach (Dub) Episode 271 (https://aniwatch.pro/m/OjrN/ep-271)

Scroll to Top