По 4 порази, прв бод и за Шефилд и за Фулам, 1-1

По 4 порази, прв бод и за Шефилд и за Фулам, 1-1

пред 8 месеци

Само по 1 бод освоија Шефилд Јунајтед и Фулам во денешниот меѓусебен дуел, прв и за двата тима од почетокот на сезоната во англиската Премиерлига.

Српскиот интернационалец во редовите на лондонскиот тим се избламира откако од пенал во 57 минута, го промаши целиот гол.

Лукман ја поправи неговата грешка и во 77. минута донесе водство за Фулам од 0-1.

Сепак, бод за домашните спаси Шарп, баш од пенал во 85 минута.

Фулам следното коло го пречекува Кристал Палас, а Шефилд оди нагости кај Ливерпул.

Share

AnimeHeaven anime heavene: Watch Naruto (Dub) Episode 91 (https://animeheaven.pro/m/rMX/ep-91)

AnimeDao animedao demon slayer: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 4

Scroll to Top