Прогноза на супер-комјутерот: Ливерпул ќе ја одбранат титулата

Прогноза на супер-комјутерот: Ливерпул ќе ја одбранат титулата

пред 10 месеци

Според традицијата, англиските медиуми и оваа година со помош на супер-компјутерот, го прогнозирале победникот и распоредот на табелата во Премиер лигата.

Супе-компјутерот, врз основ на статистиката и уште неколу други параметри, прогнозира дека Ливерпул ќе ја одбранат титулата. Покрај „црвените“, во Лигата на шампионите ќе играат Манчестер сити, Челси и Тотенхем.

Прогнозата е дека Арсенал ќе завршат на шестото, Манчестер јунајтед на осмото место, а од лигата ќе испаднат Барнли, ВБА и Фулам.

Табелата на крајот од сезоната, според прогнозата на супер-компјутерот изгледа вака:

1. Ливерпул
2. Ман.сити
3. Челси
5. Тотенхем
5. Лестер
6. Арсенал
7. Евертон
8. Ман.јунајтед
9. Саутемптон
10. Астон Вила
11. Вулверхемптон
12. Вест Хем
13. Кристал Палас
14. Њукасл
15. Лидс
16. Брајтон
17. Шефилд јунајтед
18. Барнли
19. ВБА
20. Фулам

Share

Watch Hakata Mentai! Pirikarako-chan Episode 12

Watch anime online for free at 4Anime 4anime website

ANIMEFLIX: Thunderbolt Fantasy: Touri-ken Yuuki anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix website

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Seositecheckup: https://seositecheckup.com/seo-audit/animefreak.ws

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimebe/

Scroll to Top