ПСЖ без право на грешка на „Олд Трафорд“, Севилја и Челси во трка за првото место

ПСЖ без право на грешка на „Олд Трафорд“, Севилја и Челси во трка за првото место

пред 5 месеци

Вечерва во Лигата на шампионите ќе биде комплетирано петтото коло. Три натпревари привлекуваат големо внимание, гостувањето на ПСЖ на „Олд Трафорд“, кај Манчестер јунајтед, пресметката на Севилја и Челси и натпреварот во Дортмунд каде гостува Лацио.

Манчестер јунајтед со триумф над ПСЖ ќе ја освои првата позиција во групата и ќе си обезбеди пласман во осмина-финалето. Од друга страна ПСЖ нема право на кикс. Пораз на „светците“, може да значи и нива елиминација од Лигата на шампионите, бидејќи се очекува Лајпциг да слави во Истанбул против Башакшехир.

Севилја и Челси, од минатото коло обезбедија пласман во нокаут-фаза, а вечерва на „Санчез Писхуан“ ќе се борат за првото место во групата. Првиот натпревар во Лондон заврши без голови.

Битка за првото место во групата ќе се води и во Дортмунд. Борусија, со поен повеќе на табелата, ќе го пречека Лацио. Првиот натпревар во Рим заврши со победа на лацио од 3:1.

Група Е:

18.55 Краснодар-Рен
21.00 Севилја-Челси

Табела: Челси 10, Севилја 10, Рен 1, Краснодар 1

Група Ф:

21.00 Борусија Дортмунд-Лацио
21.00 Бриж-Зенит

Табела: Дортмунд 9, Лацио 8, Бриж 4, Зенит 1

Група Г:

21.00 Ференцварош-Барселона
21.00 Јувентус-Динамо Киев

Табела: Барселона 12, Јувентус 9, Динамо Киев 1, Ференцварош 1

Група Х:

18.55 Башакшехир-Лајпциг
21.00 Манчестер јунајтед-ПСЖ

Табела: Ман.јунајтед 9, ПСЖ 6, Лајпциг 6, Башакшехир 3

Share

4Anime 4anime heroes rising: Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://4anime.biz/m/gX8) Episode 25

GoGoAnime gogoanime kissanime: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39

Scroll to Top