ПСЖ се намачи со Порто, конечно, прва победа за Сегед

ПСЖ се намачи со Порто, конечно, прва победа за Сегед

пред 10 месеци

Пари Сен-Жермен на Раул Гонзалез имаше предност од пет гола на само 10 минути пред крајот на мечот, но се намачи пред да стигне до 29:28 победа над незгодниот Порто во ЕХФ Лигата на шампионите. Пик Сегед пак, стигна до првата победа оваа сеона во европската елита, доминирајќи против Елверум со 36:27.

По првичнот одмерување на силите, ПСЖ дојде во водство и го оддржуваше до полувремето, кога имаа +4, за во второто полувреме да се искачи на +5, пред Порто да покажат уште еднаш дека се фантастичен тим и дека сите ќе се мачат со нив (како што Вардар дома се мачеше пред некој месец). На крајот, ПСЖ сврза две победи во низа во ЛШ и сега е на четвртото место во групата А, седум поени зад лидерот Кјелце.

Микел Хансен беше најрасположен за игра со 9 гола, додека Ремили и Нахи додадоа по 4, додека за Порто, Салина Амадор беше најефикасен со пет гола. Следен противник на Раул Гонзалез е неговиот поранешен клуб, Вардар на 1 декември.

ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Пари Сен-Жермен – Порто 29:28 (15:11)

Пик Сегед – Елверум 36:27 (17:15)

Share

Website https://animefreak.ws: Watch Grappler Baki (Dub) animefreak Episode Full animefreak avatar

Watch Urawa no Usagi-chan Episode 12

Teasing Master Takagi-san 2 (https://aniwatch.pro/m/Lm3e) Episode 12

Watch anime online for free at AnimeBee free anime online

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol

Scroll to Top