Рашфорд на три месечна пауза

Рашфорд на три месечна пауза

пред 2 месеци

Маркус Рашфорд ќе ги пропушти првите три месеци од новата сезона. Во договор со клубот, напаѓачот ќе замине на операција. Рашфорд има повреда на рамото од ноември минатата година.

Последните прегледи направени со магнетна резонанца, покажале дека повредата е сериозна. Лекарите го советувале дека со операција трајно ќе го реши проблемот.

Прогнозите се дека Рашфорд би се вратил на терените некаде во октомври. Извесно е дека ќе ги пропушти првите 11 натпревар на Манчестер јунајтед во Премиер лигата и Лигата на шампионите.

Минатата сезона, рашфорд, одигра 57 натпревар за Манчестер јунајтед, постигна 21 гол. Со Англија го освои второто место на Европското првенство.

Share

BLEND-S (https://wcostream.cc/m/K2Bl) Episode 12

AnimeFLV: Yu-Gi-Oh!: The Movie anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime websites

Website https://animefreak.ws: Watch Gundam Build Fighters Try animefreak Episode 25 anime freaks

GoGoAnime: Kakegurui×× anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime online

Roundme: https://roundme.com/@gogoanimebe/about

Methodspace: https://www.methodspace.com/members/kissanimemx/profile/

Scroll to Top