Реал по минута му плаќа на Азар 72.000 евра

Реал по минута му плаќа на Азар 72.000 евра

пред 5 месеци

Еден Азар е најголемото разочарување во тимот на Реал Мадрид. Белгиецот, во летниот преоден рок во 2019 година, пристигна во Мадрид како големо засилување. Реал за неговиот ангажман издвои 105 милиони евра.

Медиумите во Шпанија пресметале дека од доаѓањето во Реал, Азар, поради разни повреди отуствувал од тимот 270 дена. Минатата сабота тој повторно се повреди и ќе се рехабилитира три недели.

Минатата сезона одиграл само 22 натпревари, а оваа само шест. Шпанските медиуми колку Реал ја плаќа секоја минута која Азар ја минува на теренот.

Пресметките велат дека се работи за сума од 72.000 евра.

Share

WCOStream the flintstones wcostream: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 7

AnimeTV m2 chia anime tv: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 305

Scroll to Top