Реал се надеваат на „помош“ од Барселона во трансферот на Мбапе

Реал се надеваат на „помош“ од Барселона во трансферот на Мбапе

пред 1 година

Реал Мадрид не ја кријат својата заинтересираност за Килијан Мбапе. Договорот на младиот напаѓач со ПСЖ истекува во јуни 2022 година. Напредок во преговорите помеѓу двете страни нема, што ќе се обиде да го искористи Реал во летниот преоден рок.

Јасно е дека доколку Мбапе не го продолжи договорот, дека тогаш ПСЖ ќе мора да го продаде по завршувањето на сезоната, за да заработи пристојна сума од трансферот. Во спротивно „светците“ ќе ризикуваат напаѓачот бесплатно да замине од Париз.

Она што е интересно е што во Реал, ќе навиваат за Барселона во престојните пресметки со ПСЖ, во Лигата на шампионите. Во Мадрид се сигурни дека Мбапе веднаш ќе побара трансфер доколку ПСЖ не успеат во осмина-финалето да ја минат Барселона.

Килијан Мбапе, во 2018 година, од Монако пристигна во ПСЖ за сума од 180 милиони евра.

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime.biz 4Anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

free anime Black Clover (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime websites 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Scroll to Top