Ридигер го напушта Челси, Милан и Јуве ќе се борат за неговиот потпис

пред 6 месеци

Милан и Јувентус, во зимскиот преоден рок, ќе водат битка за потписот на германскиот репрезентативец Антонио Ридигер. Медиумите на Апенинскиот полуостров пишуваат дека тренерот на Челси, Френк Лампард, нема да смета на услугите на 27-годишникот. Милан и Јувентус од почетокот на сезоната имаат проблеми со повредите на своите фудбалери од одбраната, Ридигер им се чуни дека е добар избори, бидејќи добро го познава италијанскиот фудбал. Пред да се пресели во Челси, Ридигер го носеше дресот на Рома. Неговата цена е 18 милиони евра, а наводно Челси биле подготвени да го позајмат со задолжителен откуп на неговиот договор во летниот преоден рок.

Share

ANIMEFLIX animeflix i want to eat your pancreas: Dr. Stone: Stone Wars Episode 11

AnimeFreak animefreaks official website: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 18

Scroll to Top