Робињо ќе во Сантос месечно ќе заработува 10 долари

Робињо ќе во Сантос месечно ќе заработува 10 долари

пред 8 месеци

Поранешниот бразилски репрезентативец Робињо во кариерата играше за Реал, Манчестер сити и Милан, а последниот ангажман го имаше во Башакшехир.

Неодамна му заврши договорот со турскиот клуб, негова желба е да се врати во дома во Сантос.

Славниот клуб се наоѓа во тешка финансиска ситуација, поради што 36 годишниот напаѓач се согласил да игра речиси за џабе.

Сите во Сантос биле вчудовидени кога Робињо се согласил да игра за месечна плата од 10 долари.

Робињо имал голема желба да му помогне на клубот во кој ја почна кариеата, ќе потпише две годишен договор, а како што пишуваат бразилските медуми во втората година од договорот тој ќе има поголема плата.

Share

AnimeFreak anime freak one piece: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 37

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: DARLING in the FRANXX Episode 24

Scroll to Top