Роналдо е под истрага, ќе биде казнет

Роналдо е под истрага, ќе биде казнет

пред 3 месеци

Министерот за спорт во владата на Италија, Виченцо Спадафора, потврдил дека е отворена истрага против Кристијано Роналдо. Напаѓачот ја напуштил самоизолацијата, во која се наоѓале играчите на Јувентус, за да им се приклучи на соиграчите во репрезентацијата на Португалија.

Во тој период неколку играчи на Јувентус биле позитивни на коронавирусот, а тој без дозвола заминал во Португалија. Играше против Шпанија и Франција, а потоа дозна дека и самиот е позитивен на коронавирусот.

„Неговото враќање во Италија не е спорно, спорно е заминувањето од Торино. Кога реши да земине не го почитуваше протоколот и сега е под истрага“, рекол за РАИ министерот Спадафора.

За она што го направи Роналдо веројатно ќе биде добие парична казна. Кристијано Роналдо се уште е во самоизолација, откако и тестот што му бил направен пред три дена покажал дека се позитивен на коронавирусот.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top