Рој Кин: Овие блефери ќе го фрлат и Оле под автобус, исто како Мурињо!

Рој Кин: Овие блефери ќе го фрлат и Оле под автобус, исто како Мурињо!

пред 5 месеци

Легендарниот поранешен капитен на Манчестер јунајтед, Рој Кин вели дека вината за слабите резултати на „ѓаволите“ и пеколниот 1:6 пораз од Тотенхем е само кај фудбалерите, нарекувајќи ги „блефери“ кои ќе го чинат неговиот поранешен соиграч, Оле Гунар Солскјер тренерското место.

Кин, кој беше капитен на Јунајтед од 1997 до 2005 година, вели дека Солскјер го очекува иста судбина како Жозе Мурињо поради односот на неговите фудбалери.

„Тоа што го покажаа против Спарси беше за срамота. Има премногу блефери во клубот и на крајот, тие ќе го чинат Оле работата. Тие го фрлија претходниот менаџер под автобус и ќе го направат истото и со Оле. Срамота“, вели Кин.

Share

Watch Interspecies Reviewers Episode 2 (https://gogoanime.be/m/xaDz/ep-2) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime seven deadly sins

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 at website https://animeplanet.cc gosu anime planet

Scroll to Top