Селекторот на Косово по поразот од Македонија: Ние не сме Франција или Германија

Селекторот на Косово по поразот од Македонија: Ние не сме Франција или Германија

пред 10 месеци

Косовските медиуми тешко го подесоа поразот на нивната репрезентација во Скопје. Синоќа Македонија славеше со 2.1 и со Грузија ќе игра за пласман на Европското првенство.

Медиумите поразот го оценија како неуспех и побараа оставка од селекторот Бернард Шаландес.

„Тренерот секогаш ја презема одговорноста, што значи дека јас сум одговорен. Дали ќе поднесам оставка? Зошто да го сторам тоа? Игравме лошо против Грција и Македонија, но вите треба да разберете дека ние не сме Франција или Германија“, рекол селекторот на Косово и дополнил.

„Нема да поднесам оставка бидејчи и припаѓам на оваа земја. Среќен сум со оваа репрезентација. Македонија е добар, квалитетен и агресивен противник, треба да го прифатиме поразот“.

Share

ANIMEFLIX animeflix initial d: Watch High-Rise Invasion Episode 5 (https://animeflix.nl/m/P1bL/ep-5)

AnimeHeaven animeheaven dragon ball: My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25

Scroll to Top