Сериозни обвинувања од адвокатот на Марадона: Лекарите доцнеа половина час

пред 3 месеци

Адвокатот на Диего Армандо Марадона, Матијас Морла, по смртта на легендарниот фудбалер, во јавноста излегол со сериозни обвинувања за медицинските екипи. Тој смета дека тие не реагирале навреме. На својот профил на „Твитер“, Морла, лекарите од Итната помош ги нарекол „криминални идиоти“. Овие зборови во твитот ги напишал со големи букви. „Необјасниво е дека мојот пријател 12 часа нема никакво внимание или контрола од медицинскиот персонал. На Итната помош и требаше пола час да стигне, тоа е криминален идиотизам“, напишал адвокатот. Морла дополнил дека ќе бара истрага за грижата кон Марадона и дека поради лошата реакција на Итната помош некој ќе мора да понесе одговорност.

Share

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 1 (https://funimationfree.com/m/kEo0/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more watch fruits basket season 2 funimation

Naruto: Shippuden (https://crunchyrollfree.com/m/xkg) Episode 500 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free premium code

Scroll to Top