Симеоне: Секое утро можам да добијам отказ

Симеоне: Секое утро можам да добијам отказ

пред 1 година

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне признава дека никогаш не е сигурен дали следното утро ќе има работа, по шокантното испаѓање од купот.

Аргентинската фудбалска легенда седна на клупата на „рохибланкос“ во 2011 година и ќе прослави деценија на позицијата доколку остане тренер до 23 декември. Во тој период, тој донесе две финалиња на Лигата на шампионите, една титула од Ла лига и во моментов се на првото место на табелата со два натпревари помалку. Затоа, поразот од Корнелја во Копа дел Реј е уште пошокантен.

„Тешко е да се објаснат чувствата, нормално е секој поинаку да ги толкува работите. Но, јас секогаш сум искрен и го кажувам тоа што го мислам. Секогаш мислам дека утре ќе останам без работа. Затоа одам натпревар по натпревар, а вие протолкувајте го тоа како сакате. Јас сум презадоволен во Атлетико Мадрид, и по транзициска година имаме добра сезона во тешка лига како што е шпанската“, вели Чоло.

Share

mẹo chơi tài xỉu trên go88 go88 nạp tiền bị từ chối live go88

tại sunwin plus đánh bài đổi thưởng sunwin dang nhap sunwin

Scroll to Top