Солскјер може мирно да спие, го има Бруно Фернандеш

пред 11 месец

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, со триумф на „Гудисон парк“, ја отворија саботната програма во Премиер лигата. Во рамките на осмото коло, Јунајтед предводен од Бруно Фернандеш го победи Евертон со 3:1. Евертон по блескавиот почетокот на сезоната, кога немаше пораз во првите пет кола, го забележа и третиот пораз во низа. Јунајтед од друга страна победи и на третото гостување сезонава. Оле Гунар Солскјер и „црвените ѓаволи“ го слават Португалецот Бруно Фернандеш, кој постигна два два гола и му асистираше на Единсон Кавани за третиот гол. Евертон добро влезе во мечот, а со голот на Бернард во 19 минута го отворија резултатот. Јунајтед одговорија во наредните 12 минути преку Бруно Фернандеш. Португалецот најпрвин израмни во 25 минута, а потоа неговиот обид за центаршут кон Рашфорд, го изненади Пикфорд во 32 минута. Во вториот дел Јунајтед се повлече, го чуваше водството, а играчите на Евертон беа премногу анемични во нападите. Две солидни шанси имаше Дукуре дури во судиското надополнување на времето. Конечниот резултат, со својот првенец за Јунајтед, го постави Кавани во 93 минута. 

Share

Website https://wcostream.cc: Watch Chuuka Ichiban! wcostream Episode 52 mickey and the roadster racers wcostream

Website https://twistmoe.net: Watch Full Metal Panic! The Second Raid: Wari to Hima na Sentaichou no Ichinichi twistmoe Episode Full dubbed anime

KissAnime: Living for the Day After Tomorrow (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kiss animes

AnimeFreak: Bottom Biting Bug 2 anime episode 32 online free at https://animefreak.ws animefreak death note

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimelol

Ello: https://ello.co/animefreakws

Scroll to Top