Србинот од Атлетико се сели кај Роналдо во Ваљадолид

Србинот од Атлетико се сели кај Роналдо во Ваљадолид

пред 1 година

Атлетико Мадрид, во саботата го победи Ваљадолид со 2:0. Гостувањето во Мадрид, претставниците на клубот чии сопственик е Бразиелцто Роналдо, го искористиле за да ја договорат позајмицата на српскиот интернационалец, Иван Шапоњиќ.

Шапоњиќ е фудбалер кој со репрезентацијата на Србија до 20 години, во 2015 година го освои Светското првенство. Во Атлетико е минатата сезона, но не добива можност да игра. Конкуренцијата во нападот на Атлетико е пеколна, тука се Жоао Феликс, Анхел Кореа, Луис Суарез и Диего Коста.

Минатата сезона, Шапоњиќ, настапи на само три натпревари, односно вкупно одиграч 63 минути за „јорганџиите“.

Минатото лето се поврзуваше со трансфер во Слетик, меѓутоа реши да остане и да се бори за место во тимот.

„АС“, пишува дека речиси е договорена неговата позајмица во Ваљадолид.

Тимот на Роналдо, од почетокот на сезоната се начи со ефикасноста, има постгнато само 11 гола на 12 натпревари во Ла Лига. Шапоњиќ ќе се обиде да ја подобри ефикасноста на овој тим.

Атлетико на местото на Шапоњиќ ќе се обиде да ангажира друг напаѓач, се шпекулира дека тоа ќе биде Аркадијуш Милик.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime online 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

watch anime online Your Name.

4Anime Dragon Ball (Dub)

4Anime WONDER EGG PRIORITY

tải go88
Scroll to Top