Србија нема да гостува кај Белгија поради коронавирусот

Србија нема да гостува кај Белгија поради коронавирусот

пред 8 месеци

Квалификацискиот меч мешу селекциите на Белгија и Србија е одложен поради коронавирусот.

Како што пренесоа од Ракометниот сојуз на Србија, мечот од второто коло од квалификациите за ЕП е одложен поради ситуацијата со вирусот во Белгија.

Белгија не е во можност да го собере националниот тим и да го организира мечот кој беше планирано да се одигра на 7 ноември во Хаселт.

ЕХФ дополнително во договор со двата сојуза ќе одреди нов датум за мечот, кога ќе бидат стекнати услови.

Инаку, Србија на 4. ноември треба да игра против Грција во Зрењанин.

Инаку, ЕХФ поради појавата на позитивни ракометари, се соочува и со одложување на ракометни натпревари и од Лигата на шампиони.

Share

WCOStream anime online: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeHeaven anime: Watch Umibe no Étranger Episode Full

Scroll to Top