Статистички најлош менаџер во ерата на Роман Абрамович

Статистички најлош менаџер во ерата на Роман Абрамович

пред 10 месеци

Позициите на Френк Лампард се сериозно разнишани по поразот од Манчестер сити (1:3), во вчерашното дерби, во Премиер лигата. Овој пораз е четврти за Челси на последните шест натпревари. Статистиката покажува дека Лампард е најлошиот тренер во ерата на Роман Абрамович. Рускиот тајкун стана сопственик на Челси во 2003 година.

Челси под водство на Лампард освојува по 1,67 поени по натпревар. Лампард е 12 менаџер во ерата на Абрамович. Тимот го предводел на 55 натпревари, победил 27 пати, 11 пати играл нерешено и забележал 17 порази.

Најуспешен менаџер на Челси е Аврам Грант, кој во просек освојувал 2,31 поен, следува Жозе Мурињо (2,19), Антонио Конте (2,14), Карло АНчелоти (2,07), Рафаел Бенитез (1,96)…

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

KissAnime: Super Kuma-san anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime real website

Usagi Drop Specials Episode 4

AnimeDao: Hanoka Recap anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao haikyuu to the top

Sogtvt hatinh: http://sogtvt.hatinh.gov.vn/hoi-dap/2750/

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animeflixnl.aspx

Scroll to Top