Тажна вест – почина Диего Марадона

Тажна вест – почина Диего Марадона

пред 1 година

Легендарниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона (60) почина од срцев удар во родната земја, јавуваат тамошните медиуми. Легендарниот фудбалер починал во својот дом, во Тигре.

Марадона се опоравуваше од операцијата на мозокот.На почетокот на месецов Марадона беше примен во болница поради губење на енергија, но потоа било востановено дека имал крварење во мозокот. На 12 ноември му беше опериран хематом во главата, по што бил испратен на домашно лекување.

Лекарите востановиле дека е во добра општа состојба, но се чини животот кој го водеше популарниот „Ел Пибе“ оставил последици.

Share

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 1 - Uncen

stream anime online AnimeHeaven My Hero Academia Season 5

animeheaven app AnimeHeaven Demon Slayer: Entertainment District Arc

Naruto

WONDER EGG PRIORITY

Scroll to Top