Тајсон му ја изеде „главата“ на Џонс

Тајсон му ја изеде „главата“ на Џонс

пред 2 месеци

Мајк Тајсон има причини да биде благодарен за Денот на благодарноста, што го покажа со најава за утрешниот меч против Рој Џонс Јуниор (за кој треба да добие околу 10 милиони долари), и тоа го најави со јадење на торта во форма на главата на неговиот противник.

„Ова е мисирка“, најавува Мајк кога ја носи главата, по што откако грицна од увото призна: „Многу повкусно од увото на Ивандер“.

Иако мечот официјално е егизибициски и во осум рунди, најавите дека се забранети нокаутите беа отфрлени од организаторите.

Share

Watch Gleipnir (Dub) Episode 3 at website https://gogoanime.be steins gate gogoanime

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/b857/ep-2) at AnimeHeaven anime heaven site

Scroll to Top