Томори во „пет до 12“ го одбил Вест Хем

Томори во „пет до 12“ го одбил Вест Хем

пред 4 месеци

Младиот дефанзивец на челси Фикајо Томори е еден од играчи кои ги обележаа последните минути од преодниот рок во Премиер лигата.

Челси сакаше да го испрати на позајмица во Вест Хем бидејќи од менаџерот Френк Лампард нема да добива многу минути оваа сезона.

Сепак Томори не бил воодушевен од намерата на клубот да го испрати во другиот крај на Лондон. Според „Скај Спорт“ тој 10 минути пред крајот на преодниот рок го одбил Вест Хем.

На овој начин Вест Хем останаа без планираното засилување, а Томори го навлече гневот на клупските челници и менаџерот. Сигурно е дека овој потег нема да му го поправи статусот во клубот.

Share

The Misfit of Demon King Academy Episode 13 at Crunchyroll crunchyroll free anime list

High School DxD Hero (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime pokemon

Scroll to Top