Тренерот на Динамо Загреб заразен со коронавирус

Тренерот на Динамо Загреб заразен со коронавирус

пред 7 месеци

Тренерот на Динамо Загреб, Зоран Мамиќ е позитивен на коронавирусот, објавија денеска од хрватскиот клуб. Соопштија дека еден од фудбалерите е заразен со вирусот, како и двајца од стручниот штаб, меѓу кои е и Мамиќ.

„Динамо ја известува јавноста дека тестирањата на Ковид 19 покажаа позитивен еден играч од првиот тим и двајца членови на стручниот штаб, меѓу кои е и главниот тренер, Зоран Мамиќ. Наведените почувствувале благи симптоми по враќањето од Русија и упатени се на тестирање, кое за нив се покажа позитивно“ стои во соопштението од клубот.

Актуелниот шампион на Хрватска задутре игра против австриски Волфсбергер во рамки на Лига Европа, а Мамиќ нема да биде на клупата на овој меч.

Share

WCOStream wcostream: Jujutsu Kaisen (TV) (https://wcostream.cc/m/Zx4N) Episode 24

AniWatch aniwatch me: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 18

Scroll to Top