Тренерот на Катанија суспендиран откако спречи контра-напад на противниците.

Тренерот на Катанија суспендиран откако спречи контра-напад на противниците.

пред 10 месеци

Тренерот на Катанија, Џузепе Рафаеле доби суспензија од само четири меча во Серија Ц, откако во неверојатен инцидент го сопре противничкиот фудбалер да почне контранапад.

Инцидентот се случил за време на мечот со Вибонезе, во моменти кога неговиот тим имаше 2:1 предност, а се играше судиското надополнување. Кога фудбалерот на Вибонезе ја освои топката и тргна во напад, Рафаеле намерно го спречи во тоа.  Судијата веднаш му даде црвен картон.

Share

Love Hina Spring Movie (https://animetv.cc/m/WDq2) Episode Full

Is This a Zombie? Of the Dead OVA (Dub) (https://twistmoe.net/m/1d0Z) Episode Full

AnimeDao: Sore Ike! Anpanman: Tekka no Maki-chan to Kin no Kamameshidon anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao demon slayer

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Cdprojekt: https://www.cdprojekt.com/pl/forums/users/gogoanimelol/

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312430

Scroll to Top