Трипиер им кажувал на пријателите да „лупнат“ пари на трансферот во Атлетико!

Трипиер им кажувал на пријателите да „лупнат“ пари на трансферот во Атлетико!

пред 1 година

Иако Атлетико Мадрид сметаа дека суспензијата од 10 недели кои Киеран Трипиер ја доби за давањето информации на луѓе за неговиот трансфер во шпанскиот клуб, пораките кои тој ги праќал на Ватсап воопшто не го ослободуваат 30-годишниот Англичанец.

Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) му даде 10-неделна суспензија, но потврди дека ќе им достави информации на Атлетико за четирите престапи за обложување кои ги направил тој. Трипиер замина од Тотенхем во 2019 и за него беа заинтересирани Јувентус и Наполи, но тој потпиша тригодишен договор со Атлетико.

Во една преписка со пријател на Ватсап, тој е прашан дали да се обложат на неговиот трансфер во Шпанија.

„Сигурно другар! Не ме обвинувај ако нешто тргне наопаку. Не би требало, но да ти кажам“, одговара Трипиер, а подоцна во порака вика: „Лупни ги ако сакаш, другар“. Во друга дискусија тој дури открива детали околу преговорите, тврдејќи дека претседателот на Тотенхем, Даниел Леви не го пушта за дополнителни 500.000 фунти. Тој пријател подоцна ќе се обложи двапати по 22 фунти за трансферот, додека двајца други пријатели ќе се обложат по 300 фунти на трансферот.

Share

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime stream That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime free AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

AniWatch Death Note

anime to watch AniWatch Gintama

tải go88
Scroll to Top