Тројцата најдобри според Игуаин: Лева, Бензема, Халанд

Тројцата најдобри според Игуаин: Лева, Бензема, Халанд

пред 11 месец

Гонзало Игуаин, во интервју за ЕСПН, изненадил со изборот на тројцата најдобри напаѓачи во светот. На листата на Игуаин ги нема неогвите поранешни соиграчи од Јувентус (Крситијано Роналдо) и репрезентацијата на Аргентина (Лионел Меси).

„Тројцата најдобри во светот. Левандовски, Халанд и Бензема. Карим е елитен напаѓач веќе 12 години, Левандовски постигнува голови и победува, а Халанд е играч пред кого е блескава иднина. Ме изненади, врвен фудбалер“, рекол Игуаин.

Поранешниот напаѓач на Реал, Наполи, Јувентус… од оваа сезона игра за Интер од Мајами.

Share

Precure All Stars Movie: Haru no Carnival♪ (https://animedao.nl/m/MAPJ) Episode Full

https://animeheaven.pro sites like animeheaven

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Aooni the Movie Episode Full

Onlineboxing: http://onlineboxing.net/jforum/user/editDone/110745.page

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimelol

Scroll to Top