Уште еден позитивен на Ковид-19 во Реал Мадирд

Уште еден позитивен на Ковид-19 во Реал Мадирд

пред 8 месеци

Фудбалерот на Реал Мадрид, Начо Фернандес, е заразен со вирусот Ковид-19, објави клубот. Дефанзивецот бил позитивен на последното тестирање извршено во клубот. Од минатата недела, пораи позиитвниот тест, во изолација се наоѓа тренерот на Реал, Зинедин Зидан.

Добра вест за сите во Реал е фактот дека Начо го пропушти натпреварот со Алавас, во саботата, па се претпоставува дека не бил во контакт со ниту еден соиграч.

Реал Мадрид, наредниот меч во Ла Лига, ќе го одиграат во сабота против Леванте.

Share

Website https://animebee.to: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa animebee Episode Full kissanime

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://kissanime.mx: Watch Usagi-chan de Cue!! kissanime Episode 3 detective conan kissanime

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ttytdp soytedienbien: http://ttytdp.soytedienbien.gov.vn/portal/Lists/Faq/DispForm.aspx?ID=1798

Hashatit: https://www.hashatit.com/833642

Scroll to Top