Феноменалниот гол од Компостела

Феноменалниот гол од Компостела

пред 1 година

На денешен ден пред 24 години е постигнат еден од најспектакуларните голови во историјата на фудбалската игра.

Автор на ремек-делото н натпреварот одигран во Компостела е Луис Назарио де Лима Роналдо.

Бразилецот во дресот на Барселона „нанижа“ неколку играчи на Компостела кои го влечеа, тепаа…а откако го мина и измами и голманот постигна гол.

Во изминатите 24 години бевме сведоци на многу спектакуларни голови, но како ретко кој планетата ја воодушеви голот на напаѓачот познат и под прекарот „Феномен“.

Кога го постига тој гол Роналдо имаше 21 година и тоа му беше првата и за жал на навивачите на Барселона и последната сезона во клубот.

За Барселона одиграл 49 натпревари, постигнал 47 голови и забележал 12 асистенции.

Share

Website https://animekisa.in: Watch Aru Tabibito no Nikki animekisa Episode 1-06 free anime

Website https://wcostream.cc: Watch Cannon Busters wcostream Episode 12 wcostream attack on titan

4Anime: The Legend of Qin anime episode Full online free at https://4anime.biz anime online

Gantz:O Episode Full

Gfycat: https://gfycat.com/@animefreakws

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimebe/

Scroll to Top