Ферстапен и ќерката на Нелсон Пике ја потврдија врската

Ферстапен и ќерката на Нелсон Пике ја потврдија врската

пред 5 месеци

Романтичната врска помеѓу возачот на Ред бул, Макс Ферстапен и Кели Пике, ќерката на трикратниот Формула 1 шампион, Нелсон Пике беше „полутајна“ во текот на сезоната 2020, но сега на почетокот на 2021 младата двојка потврди дека е заедно.

Користејќи ја зимската пауза во Формула 1, Ферстапен и се приклуч ина Кели на нивното семејно одморалиште во Ленсоис Марањенсес, на северниот брег на Бразил.

„Среќна Нова Година до сите! Да ја направиме 2021 година за сеќавање на многу начини. Ви посакувам успех, љубов и среќа, како што јас ја најдов мојата“, напиша Ферстапен на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Max Verstappen (@maxverstappen1)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Piquet (@kellypiquet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Piquet (@kellypiquet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Piquet (@kellypiquet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Piquet (@kellypiquet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Piquet (@kellypiquet)

Share

AnimeTV animes online: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 20 (https://animetv.cc/m/Gyp/ep-20)

4Anime persona 4 animation reddit: Watch Horimiya Episode 2 (https://4anime.biz/m/ONB2/ep-2)

Scroll to Top