Ферстапен „камен пијан“, не може да ја погоди вратата од станот

Ферстапен „камен пијан“, не може да ја погоди вратата од станот

пред 9 месеци

Интересна Видео-снимка се појави на социјалните мрежи, а на неа во главна улога е еден од најдобрите Ф1 возачи, пилотот на Ред Бул, Холанѓанецот Макс Ферстапен (23).

По прославата на раденденот, Ферстапен е снимен како во алкохолизирана состојба се обидува да ја отклучи вратата од својот стан во Монако.

Големо изненадување го чекаше кога виде дека во станот се неговите пријатели кои сакале да го изненадат и да му го честитаат роденденот.

Ферстапен досега имаше голем број триумфи и собори дузина рекорди. Минатава сезона во Ф1 ја заврши како третопласиран, а ќе остане запаметен како најмладиот дебитант во „летечкиот циркус“, со само 17 години и 5 месеци.

Холанѓанецот е рекордер и како најмлад победник во историјата на Ф1 трките, триумфираше со само 18 години и 7 месеци.

Share

Website https://animefreak.ws: Watch Ongaku animefreak Episode Full boku no hero academia animefreak

AnimeKisa: Healin' Good Pretty Cure anime episode 45 online free at https://animekisa.in animekisa

Website https://animeflv.uk: Watch Aquarion Logos animeflv Episode 26 english anime

Watch Monkey Typhoon Episode 52

Seekarticles: https://seekarticles.com/members/animefreakws/

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/

Scroll to Top