Ферстапен: Само Тото Волф не ми се јави да праша како сум

Ферстапен: Само Тото Волф не ми се јави да праша како сум

пред 2 месеци

Продолжува војната со зборови на релација Ред Бул-Мерцедес. Причина е инцидентот помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон, по кој Холанѓанецот заврши надвор од патеката, а потоа беше префрлен и во болница на дополнителни прегледи.

Ферстапен, во пресрет на трката за Големата награда на Унгарија, рекол дека кога завршил во болница, му се јавиле сите шефови на тимовите, исклучок бил само шефот на Мерцедес, Тото Волф.

„Точное е, Волф не ми се јави. Сите останати ми се јавија или ми испратија порака. Веројатно тоа е нормално. Но исто така нормално е што не ми се јавија луѓето од Мерцедес“, рекол Ферстапен.

На прашањето, дали Волф разговарал со него по пристигнувањето во Унгарија, тој кратко одговорил.

„Не“.

Трката за Големата награда на Унгарија ќе се вози утре со почеток во 15 часот. Во генералниот пласман, Ферстапен има предност од осум поени пред Хамилтон.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch Makasete Iruka! (Dub) aniwatch Episode Full aniwatch me

Website https://animefreak.ws: Watch Tada Never Falls in Love animefreak Episode 13 anime

KissAnime: Rakshasa Street anime episode 24 online free at https://kissanime.mx kissanime gone

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Clozette: https://www.clozette.co/u/kissanimemx

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/

Scroll to Top